Każdy z nas wśród znajomych ma osoby, które cenią sobie indywidualizm i chcą się wyróżniać. Takim osobom trudniej dogodzić w odpowiednim dobraniu prezentu. Choć do świąt zostało jeszcze trochę czasu, to warto już teraz zastanowić się, co można podarować takiej osobie. Poniżej przedstawiam pomysł na prezent dla indywidualistki.

Jaki prezent wybrać?

Dla niektórych osób dawanie prezentów jest bardziej przyjemne, niż ich dostawanie. Też tak macie? Bo ja tak. Ale zwykle często muszę spędzić dużo czasu na wybraniu prezentu, który:

  • spodoba się
  • będzie praktyczny (nie lubię dawać różnego rodzaju ozdóbek, które ktoś odłoży na szafę i będą się na niej kurzyć)
  • będzie pasował do danej osoby
  • posłuży przez długie lata (lub chociaż miesiące)

Spełnienie wszystkich tych kryteriów nie jest łatwe, ale jest możliwe. Oto moje propozycje.

 

Pomysł na prezent – spersonalizowany

Myśląc o prezencie dla znajomego warto się zastanowić, jaka jest dana osoba, co lubi, jakie rzeczy jej się podobają. To, co nam przyjdzie do głowy, możemy wykorzystać do stworzenia koszulki z własnym nadrukiem (oczywiście nie musimy go robić samodzielnie, tylko możemy powierzyć to zadanie innym, którzy się tym zajmują na co dzień).

 

Zwykła koszulka może być świetnym prezentem, jeżeli będzie posiadała nadruk dopasowany do osobowości danej osoby, podkreśli jej zalety, albo po prostu wprawi w dobry humor zabawną grafiką lub napisem. Na pewno każda indywidualistka będzie zachwycona mogąc nosić rzecz, której nie ma nikt inny.

 

Ręcznie robione dodatki do odzieży

Czapki, kominy, opaski, chusty – w naszym klimacie przydają się przez wiele miesięcy w roku. Osoba, która otrzyma taki prezent, na pewno będzie z niego często korzystała. Wykonane ręcznie dodatki, podobnie jak biżuteria, są unikalne i trudno na ulicy spotkać osobę, która będzie miała identyczny model.

 

Moja propozycja – czapka w kwiaty łowickie. Inspiracje folkowe są coraz popularniejsze w modzie, jednak póki co nie często można je spotkać na ulicach. Taka czapka wyróżni każdą dziewczynę i będzie wyglądać wyjątkowo podczas jesiennych spacerów.

 

Biżuteria handmade

Prawie każda kobieta lubi różnego rodzaju dodatki do ubioru w postaci wisiorków, pierścionków, kolczyków czy bransoletek. W sieciówkach mamy duży wybór produktów, jednak wiele z nich niczym szczególnym się nie wyróżnia.

 

W ostatnich latach popularne stało się wykonywanie biżuterii handame. Możemy ją wykonać samodzielnie, podpatrując pomysły z blogów i sklepów promujących takie rzeczy, albo po prostu zakupić. Znajdziemy w ten sposób wiele oryginalnych pomysłów. Pawie piórka, miniatura kota, motylki – możliwości jest wiele, a ogranicza je jedynie wyobraźnia twórców.

 

Tutaj ponownie powinniśmy się zastanowić, co dana osoba lubi najbardziej. Wspomniane wcześniej podobizny kotków z pewnością zachwycą każdą “kociarę”.

 

A Wy jakie macie pomysły na prezenty dla indywidualistek?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *