Otrzymałem kiedyś pytanie: Czy możesz zaproponować jakieś gry, które lubią dziewczyny?

Co za wspaniałe pytanie! Krótka odpowiedź brzmi “nie”; długa odpowiedź poniżej.

Z tego, co czytałem, nie ma związku między tym, co dzieci będą lub nie będą lubić, w zależności od ich płci. Jest jednak całkowicie prawdopodobne, że dziecko będzie naturalnie przyciągał lub odrzucał gatunek gry, temat lub narracja. W końcu dziecko ma własne zainteresowania.

Jako rodzic lub opiekun odpowiedzialny za wychowanie dziecka musisz wiedzieć o dziecięcych upodobaniach i antypatiach. W wielu przypadkach będą one niezwykle łatwe do rozpoznania, ponieważ w pokoju będą rozrzucone zabawki, książki, plakaty. Poświęć chwilę, aby na nie spojrzeć, a zobaczysz, co ich interesuje. Na przykład:

Transformersy – najprawdopodobniej zainteresowane wszystkim, co związane z robotami
Barbie – najprawdopodobniej interesuje się modą, przebierankami i “domkiem do zabawy”
Książki na <wpisz dowolny temat> – najprawdopodobniej zainteresowane <wpisz dowolny temat>
Plakat KISS – lubią KISS

Zgadza się, tutaj jest spora liczba zgadywanek. Chodzi o to, że nietrudno jest zrozumieć co najmniej kilka zainteresowań dziecka. Spójrz, zbierz, co możesz wizualnie, a następnie przejdź do źródła.

Wprost zapytaj dziecko, czym jest zainteresowane. Kiedy już poczujesz, że nauczyłeś się wystarczająco dużo, nadszedł czas na zakupy!

Z twoją nową mądrością, znalezienie gry powinno być dość proste. Udaj się do przyjaznego lokalnego sklepu z grami lub do sklepu online i poszukaj lub zapytaj o gry, które są podobne do zainteresowań twojego dziecka. Jestem wielkim zwolennikiem nauki czegokolwiek na temat produktu przed jego zakupem.

Ponadto należy wziąć pod uwagę wiek i poziom umiejętności dziecka. Twoim celem jest pokonanie tej cienkiej linii pomiędzy łatwym a średnim poziomem trudności, najlepiej jak potrafisz. W końcu chcesz rzucić wyzwanie dziecku, a nie stawiać je w beznadziejnej sytuacji podczas rozgrywki.

Masz grę? Wspaniale! Czas przeczytać zasady. Proponuję zrobić to najpierw samemu. Nie ma potrzeby, aby dziecko siedziało i patrzyło, jak czytasz w ciszy, podczas gdy ty drapiesz się w głowę próbując zrozumieć mechanikę gry. Odrób swoją pracę domową i poznaj zasady. Ułatwi to nauczanie dziecka i zabawę.

Eksperymentuj z różnymi grami, ucz się ze swoich doświadczeń i nigdy nie przestawaj grać. Każda nowa pozycja w kolekcji może przybliżyć Ciebie i Twoje dzieci do znalezienia gry, która będzie przez długi czas królowała na Waszym stole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *