Jakie gry dla 7-latka?


W wieku 7 lat dziecko jest na początku swojej edukacji, ale wciąż chętniej spędza czas na zabawie niż przy książkach. Gry planszowe są idealny sposobem na zapewnienie dziecku codziennej dawki rozrywki, która przy odpowiednim doborze tytułu może posiadać również elementy edukacyjne. Jakie gry planszowe polecamy dla 7-latka?

Kotobirynt


Małe, biedne kotki szukają swojego domu. Czy jakieś dziecko przejdzie obok tego obojętnie? Wierzę, że nie. Dlatego jako jedną z gier dla 7-latka proponuję "Kotobirynt". Gra polega zbudowaniu ścieżki pomiędzy kotem a opiekunem, na której nie będzie żadnych przeszkód. Za stworzone ścieżki zdobywa się punkty, które są umieszczone na kartach Kotów. Nie jest to łatwe zadanie, a rozgrywka w miarę trwania staje się coraz bardziej dynamicznna i ciekawsza.

Kotobirynt to gra, która uczy spostrzegawczości i logicznego myślenia. Jest przy tym ładnie wydana i zapewnia dużą regrywalność, dzięki czemu nie znudzi się szybko.

Dobble

Dobble to gra, która pochłonie osoby w każdym wieku. Chętnie grają w nią dorośli, ale łatwe zasady sprawiają, że z przyjemnoscią siegają po nią również dzieci.

Zasady można streścić w kilku słowach - jak najszybciej znajdź dwa takie symbole na różnych kartach. Zadanie wydaje się banalne, ale przy rozrgywce w kilka osób trzeba mocno wytężać wzrok, aby być szybszym od innych. Dobble ma ogromną zaletę wyróżniającą ją wśród innych gier o prostych zasadach. Posiada 6 trybów rozgrywki, co urozmaica rozgrywkę i sprawia, że można po tę grę sięgać bardzo często.

Dzieci grajac w Dobble w przyjemny sposób będą ćwiczyć spostrzegawczość oraz szybkość reakcji.

Dobble

Cortex dla Dzieci

Tę grę szczególnie upodobają sobie dzieci lubiące rozwiązywać łamigłówki. Cortex dla Dzieci pomaga rozwijać pamięć, zręczność i zdolność kojarzenia faktów, a przy tym zapewnia wspaniałą zabawę. Rywalizacja w tej grze polega na szybkim odgadywaniem odpowiedzi podczas wyzwań, których jest 8 rodzajów. Pamięć, Koordynacja, Niepasujący element to tylko niektóre z nich. Ta mała gra, którą można zabrać wszędzie, wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Warto mieć ją w swojej kolekcji.

Mały Książę: Droga do Gwiazd


"Mały Książę: Droga do Gwiazd"  w edycji filmowej to pięknie wydana gra dla dzieci, z grafikami z filmu. Wybierzesz się z nią w podróż z domku Dziadka na planetę Małego Księcia. Po drodze trzeba zbierać gwiazdy. Trzeba starać się tak zdobywać karty, aby móc podróżować dalej. Ilość zdobytych kart zależy od chmury, na której wyląduje samolot gracza.

"Mały książę" jest grą bardzo dobrze zbalansowaną, dzięki czemu jest ona idealna dla dzieci, które mają problem z łatwym przyjęciem porażki.

Mały Książę: Droga do Gwiazd