W celu dobrania odpowiedniego rozmiaru czapki, opaski lub komina należy zmierzyć obwód głowy dziecka. Mierzymy po skosie od tyłu główki do czoła, razem z uszkami - miarka powinna przebiegać wzdłuż linii czapki lub opaski, tak jak dziecko je nosi. Otrzymany wynik (lub najbliższą wartość) należy wybrać na stronie produktu z rozwijanej listu "Obwód głowy".

 

Jeżeli zmierzony obwód jest inny, niż rozmiary dostępne do wyboru i nie wiesz, czy zaokrąglić w górę czy w dół - możesz podać dokładny rozmiar w koszyku, w polu "Zostaw wiadomość". Uszyjemy dokładnie na podany wymiar.

 

Nasze wyroby szyjemy z obwodem nieco mniejszym, o ok. 2 cm. Używamy elastycznego materiału, dzięki czemu założona czapka nie uciska, ani nie opada na oczy.

 

Poniżej znajduje się tabelka z sugerowanymi rozmiarami dla dzieci w różnym wieku. Można się nią posłużyć, kiedy nie mamy możliwości zmierzenia obwodu główki - np. gdy kupujemy na prezent.

 

Wiek

Dziewczynki

Chłopcy

noworodek

36 cm 36 cm

1-2 miesiące

38 cm 38 cm

3 miesiące

40 cm 40 cm

6 miesięcy

42 cm 42 - 44 cm

9 miesięcy

44 cm  44 - 46 cm

12 miesięcy

46 cm 46 - 48 cm

2-3 lata

48 cm 50 cm

4-5 lat

50 cm 50 cm

6-8 lat

52 cm 52 cm

8-12 lat

54 cm 54 cm

Dzôtczi.pl to miejsce, gdzie znajdziesz unikalne, ręcznie robione ubranka i akcesoria dla dzieci. W naszej ofercie znajdziesz czapki, kominy, opaski i spinki zrobione z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie rzeczy tworzymy z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Każdy projekt łączy w sobie praktyczny aspekt z niepowtarzalnymi wzorami, dzięki którym Twoje dziecko będzie czuło się wyjątkowe. Nasze czapki dla dzieci to świetny pomysł na prezent dla chłopców i dziewczynek. Odpowiednie nakrycie głowy jest ważne przez cały rok - w zimnych miesiącach chroni przed wychłodzeniem, a latem przed zbyt mocnym działaniem słońca. Dzięki wzorom dopasowanym do gustów naszych pociech będą one chętnie zakładać czapki dla dzieci zawsze, kiedy jest to potrzebne. Sprawdź również nasze kominy dla dziewczynek. Nie tylko ochronią przed wiatrem i chłodem, ale również stanowią świetny dodatek do stroju na każdą okazję.