Jak wykorzystać używane gry planszowe?


Kupiłeś grę planszową wiedząc, że masz na nią miejsce. Wiedziałeś, że możesz sobie na nią pozwolić i wiedziałeś, że na pewno trafi ona na Twój stół wiele razy i wiedziałeś, że Twoi znajomi ją pokochają! Może niektóre z tych rzeczy się spełniły. Może żadna z nich. A może gra naprawdę była wielkim hitem, a Ty o niej zapomniałeś. W każdym razie masz teraz na swojej półce używaną grę planszową, która (powiedzmy sobie szczerze) prawdopodobnie już nie będzie grana zbyt wiele.

Więc co robisz?

Cóż, MOŻESZ po prostu pozwolić jej osiąść na półce przez resztę całej wieczności, okłamując samego siebie, że prawdopodobnie zagrasz ponownie, chociaż w głębi serca wiesz, że to nieprawda. MOŻESZ pozwolić jej zbierać kurz, zabierać miejsce na półce, na zawsze skazać na samotne istnienie.

Jeśli zbierasz gry planszowe, najprawdopodobniej zgromadziłeś przynajmniej kilka z tych samotnych gier. Jeśli kiedykolwiek miałeś problemy, co z nimi zrobić, jesteśmy tu, aby Ci pomóc! Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby Twoje używane gry planszowe były odpowiednio wykorzystane.

Sprzedaj je online

Jedną z wielkich zalet gier planszowych jest to, że naprawdę dobrze zachowują swoją wartość. Możesz uzyskać za nie rozsądną cenę, wyższą niż można uzyskać za wiele innych używanych towarów.

To jednak jest o wiele łatwiej powiedzieć niż zrobić. Gdzie je sprzedać? Allegro to opcja, ale wiele osób, które sprzedaje w tym serwisie coraz bardziej narzeka. Allegro zabiera dość znaczącą część uzyskanej kwoty sprzedaży, a popyt może nie być tak duży. Biorąc to pod uwagę, jeśli jesteś doświadczonym sprzedawcą, spróbuj wystawić tam swoją grę i zobacz, co się stanie.

Inną opcją jest skorzystanie z forum gier planszowych. Znajdują się tam tysiące osób rozmawiających o grach, sprzedających je, handlujących nimi. Sprzedaż bezpośrednio w społeczności gier planszowych jest korzystna, ponieważ jest wypełniona ludźmi, którzy aktywnie szukają atrakcyjnych ofert.

gra planszowa

Wymień je

Nie wiesz, jak wycenić swoją grę? Myślisz, że nie dostaniesz za nią odpowiedniej kwoty? Zamiast tego spróbuj ją wymienić! Podobnie jak w przypadku sprzedaży, istnieje kilka miejsc, w których można wymieniać się grami planszowymi online.

Sprzedaj / handluj lokalnie

Jest to znacznie mniej niezawodna metoda, ale potencjalnie znacznie łatwiejsza, jeśli możesz ją wykorzystać. Jeśli chcesz sprzedawać swoje gry, spróbuj umieścić je na OLX. Jest to ogólnopolski portal ogłoszeniowy, ale nastawiony na sprzedaż rzeczy w lokalnej społeczności – miasta, dzielnicy. Wystawianie przedmiotów jest niezwykle proste. Możesz nie mieć zainteresowanych kupujących, w zależności od tego, co sprzedajesz, ale dobrą rzeczą jest to, że tak naprawdę nie ma żadnych minusów na umieszczenie czegoś na OLX. To nic nie kosztuje, jest łatwe, a jeśli nie uda Ci się sprzedać to i tak nic nie straciłeś. Radzę każdemu, kto sprzedaje na OLX, aby spotkał się w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia transakcji i akceptował tylko gotówkę!

Teraz załóżmy, że nie dostaniesz pieniędzy za swoją grę. Może sprzedaż lub handel online jest dla Ciebie zbyt dużą niedogodnością. Może nie sądzisz, że dostaniesz za nią dużo, a może po prostu nie potrzebujesz pieniędzy. Nawet jeśli tak jest, istnieją lepsze sposoby korzystania z gry niż pozostawienie jej na półce w nieskończoność!

Jeśli masz gry, o których wiesz, że nigdy nie zostaną rozegrane, to w jaki sposób lepiej się ich pozbyć, niż oddać je komuś innemu? Oczyścisz przestrzeń na półce, będziesz miał mniej rzeczy do przechowywania, a co najważniejsze, będziesz wiedział, że Twoja gra może być nadal grana! Kto może być zainteresowany Twoją grą? Może to być przyjaciel, który znajdzie na nią więcej czasu niż Ty. Może to być ktoś, kto nie lubi gier, ale może by się do nich przekonał, jeśli dostanie coś na początek! Może to być członek rodziny, który ma zbliżające się urodziny (pozwolę Tobie zdecydować, czy przekazanie czegoś używanego jest taktowne czy nie), lub może to być ktoś, kogo w ogóle nie znasz!

Przekaż je

Czy wiesz, że istnieje wiele organizacji, które po prostu lubią mieć używane gry planszowe? Szkoły, domy dziecka i domy spokojnej starości potrzebują gier. Jeśli masz jakieś gry, których nie chcesz i chcesz zrobić coś dobrego, sprawdź lokalne miejsca, w których możesz je zostawić.

gra planszowa