Chusty

Chusta na szyję jest ciekawą alternatywą dla szalika. Dawniej chusty ludowe były stałym elementem kobiecego stroju. Nosiły je kobiety w każdym wieku. Obecnie to modny i efektowny dodatek, idealnie pasujący do wielu okazji. Chusty można wiązać z tyłu, obwinąć dookoła szyi i zawiązać z przodu lub obwiązać wokół głowy. W naszym sklepie znajdziesz c...

Chusta na szyję jest ciekawą alternatywą dla szalika. Dawniej chusty ludowe były stałym elementem kobiecego stroju. Nosiły je kobiety w każdym wieku. Obecnie to modny i efektowny dodatek, idealnie pasujący do wielu okazji. Chusty można wiązać z tyłu, obwinąć dookoła szyi i zawiązać z przodu lub obwiązać wokół głowy. W naszym sklepie znajdziesz chusty łowickie i chusty kaszubskie. Możesz zakupić chustę dla dziecka lub wybrać większy rozmiar dla siebie.

W regionie łowickim chusty folkowe nosiły wszystkie kobiety. Podczas zaślubin chusty stanowiły symboliczny dar dla panny młodej. Dziewczyny i mężatki nosiły kwieciste chusty jedwabnice - wykonywane z jedwabiu. Po bokach, dla ozdoby, przypinały kwiaty. Chusty miały formę kwadratu o boku 75 cm. Oprócz jedwabiu, do szycia chust wykorzystywano wełnę (szalinówki) i białe płótno. Chusty płócienne były ozdabiane haftem. Najczęściej stosowanym motywem na chustach były kwiaty. Chusty jedwabne i z płótna były wiązane do tyłu, a chusty wełniane wiązano pod brodą.

Nasze chusty szyjemy z materiałów bawełnianych z domieszką elastanu. Sprawia to, że chusty folkowe są miłe w dotyku, chronią szyję przed wiatrem, a przy tym są bezpieczne dla dzieci.

Więcej

Chusty  Jest 4 produktów.


Chusta łowicka dla dziewczynki. Folkowy wzór jest inspirowany tradycyjnym łowickim motywem kwiatowym. Ciepła, miła w dotyku, idealna na chłodne dni. Chusta wykonana jest z wysokiej jakości tkaniny bawełnianej - dresówki. Chustę mogą nosić dziewczynki i kobiety w każdym wieku - szyjemy w 3 rozmiarach! Ta chusta to doskonały, modny dodatek do stroju.

39,90 zł

Granatowa chusta dla dziewczynki

35,90 zł

Chusta - wzór kaszubski

39,90 zł

Chusta - wzór łowicki

39,90 zł
Niedostępne
Pokazuje 1 - 4 z 4 pozycji