Chusty

Chusta na szyję jest ciekawą alternatywą dla szalika. Dawniej chusty ludowe były stałym elementem kobiecego stroju. Nosiły je kobiety w każdym wieku. Obecnie to modny i efektowny dodatek, idealnie pasujący do wielu okazji. Chusty można wiązać z tyłu, obwinąć dookoła szyi i zawiązać z przodu lub obwiązać wokół głowy. W naszym sklepie znajdziesz c...

Chusta na szyję jest ciekawą alternatywą dla szalika. Dawniej chusty ludowe były stałym elementem kobiecego stroju. Nosiły je kobiety w każdym wieku. Obecnie to modny i efektowny dodatek, idealnie pasujący do wielu okazji. Chusty można wiązać z tyłu, obwinąć dookoła szyi i zawiązać z przodu lub obwiązać wokół głowy. W naszym sklepie znajdziesz chusty łowickie i chusty kaszubskie. Możesz zakupić chustę dla dziecka lub wybrać większy rozmiar dla siebie.

W regionie łowickim chusty folkowe nosiły wszystkie kobiety. Podczas zaślubin chusty stanowiły symboliczny dar dla panny młodej. Dziewczyny i mężatki nosiły kwieciste chusty jedwabnice - wykonywane z jedwabiu. Po bokach, dla ozdoby, przypinały kwiaty. Chusty miały formę kwadratu o boku 75 cm. Oprócz jedwabiu, do szycia chust wykorzystywano wełnę (szalinówki) i białe płótno. Chusty płócienne były ozdabiane haftem. Najczęściej stosowanym motywem na chustach były kwiaty. Chusty jedwabne i z płótna były wiązane do tyłu, a chusty wełniane wiązano pod brodą.

Nasze chusty szyjemy z materiałów bawełnianych z domieszką elastanu. Sprawia to, że chusty folkowe są miłe w dotyku, chronią szyję przed wiatrem, a przy tym są bezpieczne dla dzieci.

Więcej

Chusty  Jest 5 produktów.

0 Recenzje

Chusta - wzór kaszubski

15,00 zł 40,00 zł -62.5%
Obniżona cena!
Niedostępne
Niedostępne
0 Recenzje

Granatowa chusta dla dziewczynki

35,00 zł
Produkt dostępny z różnymi opcjami
0 Recenzje

Chusta - wzór kaszubski

40,00 zł
Dostępne
0 Recenzje

Chusta - wzór łowicki

40,00 zł
Dostępne
3 Recenzje

Chusta łowicka

40,00 zł
Dostępne
Pokazuje 1 - 5 z 5 pozycji

Dzôtczi.pl to miejsce, gdzie znajdziesz unikalne, ręcznie robione ubranka i akcesoria dla dzieci. W naszej ofercie znajdziesz czapki, kominy, opaski i spinki zrobione z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie rzeczy tworzymy z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Każdy projekt łączy w sobie praktyczny aspekt z niepowtarzalnymi wzorami, dzięki którym Twoje dziecko będzie czuło się wyjątkowe. Nasze czapki dla dzieci to świetny pomysł na prezent dla chłopców i dziewczynek. Odpowiednie nakrycie głowy jest ważne przez cały rok - w zimnych miesiącach chroni przed wychłodzeniem, a latem przed zbyt mocnym działaniem słońca. Dzięki wzorom dopasowanym do gustów naszych pociech będą one chętnie zakładać czapki dla dzieci zawsze, kiedy jest to potrzebne. Sprawdź również nasze kominy dla dziewczynek. Nie tylko ochronią przed wiatrem i chłodem, ale również stanowią świetny dodatek do stroju na każdą okazję.