Dobble

produkt nowy

Gra Dobble rozkręci każdą imprezę! Zapewni dobrą zabawę dzieciom i dorosłym. Jej atutem są proste zasady i kilka wariantów rozgrywki.. Uczy spostrzegawczości i szybkości reakcji.

Zawartość pudełka:

  • 55 okrągłych kart
  • puszka
  • instrukcja

 

59,95 zł

Dane produktu

Zalecany wiek od 6 lat
Liczba graczy 2 - 8
Czas rozgrywki do 30 minut
Rodzaj dla dzieci, rodzinne, imprezowe
Wydawca REBEL
Wymiary [cm] 15 x 15 x 8
Waga w opakowaniu [kg] 0,22

Więcej informacji

Gra, która rozkręci każdą imprezę!

Ten, ten, no... Jing Jang!

Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna!

Ale tu nie ma żadnego wspólnego symbolu!
Na pewno jest! Ja mam marchewkę!!
Ej, ale nie mam, serio!!!
Musi być! Kostka lodu u mnie!!
Eeeeej!!
O patrz, tu jest. Pająk. A u mnie dinozaur! Ha!

 

Ale na czym to polega?

W Dobble można grać na klika sposobów. W zasadach można znaleźć pięć mini-gier. Najpopularniejszą jest wersja, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.

Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji roślin, postaci i przedmiotów, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym symbolem.Dlaczego musisz mieć tę grę?

Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak Dobble. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy.

Tylko Dobble tłumaczy się w minutę!
Żadna inna gra nie jest tak mała, że można wziąć ją wszędzie i nie ma tak trwałego, metalowego pudełka, które wytrzyma wiele.
Tylko Dobble ma takie wygodne i praktyczne karty. Okrągłe, mocne kartoniki świetnie się sprawdzają w czasie zabawy.
Świetnie sprawdza się jako przerywnik pomiędzy poważniejszymi tytułami, a do tego porządnie rozgrzewa i solidnie poprawia humor. Polecana dla osób w każdym wieku.

Opinie

Ocena 
2018-04-06

Dobble jest dobre

Dobble to prosta gra, ale nie tak prosta, że jest nudna. Uwielbiam to, ponieważ wyrównuje to szanse graczy, a najmłodsze dzieci mogą pokonać dorosłych, co jest dla nich dobre. Wyjaśnienie zajmuje tylko kilka minut, a moje 5-letnie bliźniaczki w krótkim czasie zrozumiały to, co musiały robić.

Dobble to 55 kart puszce, a na każdej karcie znajduje się 8 różnych symboli o różnych rozmiarach. W sumie jest 50 różnych symboli, a każda karta ma jeden pasujący symbol. Wszystko, co musisz zrobić, to być pierwszym, który dostrzeże i wymówi na głos swój pasujący symbol. Brzmi to tak łatwo, ale czasami siedzę, drapiąc się w głowę - po prostu nie widzę, co jest takie samo!

Istnieje 5 różnych sugerowanych gier, w które możesz zagrać. Za pierwszym razem graliśmy dobre 30 minut, grając w najprostszy wariant. W ciągu ostatnich kilku lat graliśmy w inne gry, ale zawsze wracamy do Dobble. I polecam każdemu tę grę!

Ocena 
2018-03-20

opinia

Najlepsza gra do szybkiej rozrywki z rodziną i znajomymi. Banalne zasady, które łątwo i szybko się tłumaczy. Gra jest emocjonująca i można zagrać kilka razy pod rząd i się nie znudzić. Idealny wybór na rozpoczęcie posiadaówki z planszówkami albo przerywnik. Warto mieć dobble zawsze pod ręką

Ocena 
2018-02-04

Dobble

Gra, która MUSI trafić na stół podczas każdej imprezy. Zasady tłumaczy się w minutę, a każda rozgrywka dostarcza mnóstwo zabawy i śmiechu. Jeżeli nie wiesz, jak rozkręcić domówkę - Dobble sprawdzi się do tego celu idealnie!

Ocena 
2018-01-28

Na imprezę

Polecam, pozycja obowiązkowa na każdej imprezie, nie tylko z planszówkami

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Dobble

Dobble

Gra Dobble rozkręci każdą imprezę! Zapewni dobrą zabawę dzieciom i dorosłym. Jej atutem są proste zasady i kilka wariantów rozgrywki.. Uczy spostrzegawczości i szybkości reakcji.

Zawartość pudełka:

  • 55 okrągłych kart
  • puszka
  • instrukcja

 

Pobierz