Dobble

produkt nowy

Gra Dobble rozkręci każdą imprezę! Zapewni dobrą zabawę dzieciom i dorosłym. Jej atutem są proste zasady i kilka wariantów rozgrywki.. Uczy spostrzegawczości i szybkości reakcji.

Zawartość pudełka:

  • 55 okrągłych kart
  • puszka
  • instrukcja

 

Produkt nie jest dostępny w wybranej opcji.

59,95 zł

Dane produktu

Zalecany wiek od 6 lat
Liczba graczy 2 - 8
Czas rozgrywki do 30 minut
Rodzaj dla dzieci, rodzinne, imprezowe
Wydawca REBEL
Wymiary [cm] 15 x 15 x 8
Waga w opakowaniu [kg] 0,22

Więcej informacji

Gra, która rozkręci każdą imprezę!

Ten, ten, no... Jing Jang!

Spójrz na pierwszą kartę, którą trzymasz w ręku oraz na tę, która leży na środku stołu. Znajdź na nich wspólny symbol, nazwij go i szybko pozbądź się swojej karty. Teraz następna!

Ale tu nie ma żadnego wspólnego symbolu!
Na pewno jest! Ja mam marchewkę!!
Ej, ale nie mam, serio!!!
Musi być! Kostka lodu u mnie!!
Eeeeej!!
O patrz, tu jest. Pająk. A u mnie dinozaur! Ha!

 

Ale na czym to polega?

W Dobble można grać na klika sposobów. W zasadach można znaleźć pięć mini-gier. Najpopularniejszą jest wersja, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.

Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji roślin, postaci i przedmiotów, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym symbolem.Dlaczego musisz mieć tę grę?

Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak Dobble. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy.

Tylko Dobble tłumaczy się w minutę!
Żadna inna gra nie jest tak mała, że można wziąć ją wszędzie i nie ma tak trwałego, metalowego pudełka, które wytrzyma wiele.
Tylko Dobble ma takie wygodne i praktyczne karty. Okrągłe, mocne kartoniki świetnie się sprawdzają w czasie zabawy.
Świetnie sprawdza się jako przerywnik pomiędzy poważniejszymi tytułami, a do tego porządnie rozgrzewa i solidnie poprawia humor. Polecana dla osób w każdym wieku.

Opinie

Ocena 
2018-08-19

Dobra gra dla każdego i na każdą okazję

Dobble to gra dla każdego - młodego, starego, chłopaka, dziewczyny, rodziny, przyjaciół, wrogów. Wystarczy tylko potrafić nazwać podstawowe przedmioty, na przykład błyskawica, serce, drzewo. Liczy się przede wszystkich spostrzegawczość i refleks. W Dobble mamy kilka minigier, dzięki czemu chętnie zagramy kilka partii pod rząd, a każda z nich będzie nieco inna, dzięki czemu gra szybko się nie nudzi i stanowi dobre rozpoczęcie przed innymi grami, przerywnik lub zakończenie planszówkowego wieczoru. Małe rozmiary, metalowe pudełko to zalety, dzięki którym Dobble zabierzemy ze sobą wszędzie. Trzeba jedynie uważać na karty, bo przy emocjonujących i licznych rozgrywkach mogą się poniszczyć. Jednym słowem - polecam!

Ocena 
2018-04-06

Dobble jest dobre

Dobble to prosta gra, ale nie tak prosta, że jest nudna. Uwielbiam to, ponieważ wyrównuje to szanse graczy, a najmłodsze dzieci mogą pokonać dorosłych, co jest dla nich dobre. Wyjaśnienie zajmuje tylko kilka minut, a moje 5-letnie bliźniaczki w krótkim czasie zrozumiały to, co musiały robić.

Dobble to 55 kart puszce, a na każdej karcie znajduje się 8 różnych symboli o różnych rozmiarach. W sumie jest 50 różnych symboli, a każda karta ma jeden pasujący symbol. Wszystko, co musisz zrobić, to być pierwszym, który dostrzeże i wymówi na głos swój pasujący symbol. Brzmi to tak łatwo, ale czasami siedzę, drapiąc się w głowę - po prostu nie widzę, co jest takie samo!

Istnieje 5 różnych sugerowanych gier, w które możesz zagrać. Za pierwszym razem graliśmy dobre 30 minut, grając w najprostszy wariant. W ciągu ostatnich kilku lat graliśmy w inne gry, ale zawsze wracamy do Dobble. I polecam każdemu tę grę!

Ocena 
2018-03-20

opinia

Najlepsza gra do szybkiej rozrywki z rodziną i znajomymi. Banalne zasady, które łątwo i szybko się tłumaczy. Gra jest emocjonująca i można zagrać kilka razy pod rząd i się nie znudzić. Idealny wybór na rozpoczęcie posiadaówki z planszówkami albo przerywnik. Warto mieć dobble zawsze pod ręką

Ocena 
2018-02-04

Dobble

Gra, która MUSI trafić na stół podczas każdej imprezy. Zasady tłumaczy się w minutę, a każda rozgrywka dostarcza mnóstwo zabawy i śmiechu. Jeżeli nie wiesz, jak rozkręcić domówkę - Dobble sprawdzi się do tego celu idealnie!

Ocena 
2018-01-28

Na imprezę

Polecam, pozycja obowiązkowa na każdej imprezie, nie tylko z planszówkami

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Dobble

Dobble

Gra Dobble rozkręci każdą imprezę! Zapewni dobrą zabawę dzieciom i dorosłym. Jej atutem są proste zasady i kilka wariantów rozgrywki.. Uczy spostrzegawczości i szybkości reakcji.

Zawartość pudełka:

  • 55 okrągłych kart
  • puszka
  • instrukcja

 

Pobierz