Dixit

produkt nowy

Dixit to gra, która pobudza wyobraźnię i wydobywa niesamowite rzeczy z zakamarków naszej pamięci. W zestawie otrzymujesz pięknie ilustrowane karty wprowadzające w niezwykły, barwny świat.

 

 

Produkt nie jest dostępny w wybranej opcji.

129,95 zł

Dane produktu

Zalecany wiek od 8 lat
Liczba graczy 3 - 6
Czas rozgrywki ok. 30-60 minut
Rodzaj rodzinne
Wydawca REBEL
Wymiary [cm] 30 x 30 x 5
Waga w opakowaniu [kg] 1,00

Więcej informacji

Zawartość pudełka:

  • 84 wielkoformatowe karty
  • 1 plansza z torem punktów wewnątrz pudełka
  • 6 drewnianych pionków królików
  • 36 znaczników głosowania
  • instrukcja


Obraz wart jest tysiąca słów!

Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy.

Dixit to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny.

 

Na czym polega gra w Dixit?

Każdy gracz w swojej turze staje się bajarzem. Wybiera spośród swoich 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie. Zdanie może być pojedynczym słowem, dźwiękiem, cytatem - nie ma tu ograniczeń, można nawet coś zaśpiewać! Następnie pozostali gracze wybierają spośród swoich kart taką, która ich zdaniem najlepiej pasuje do hasła bajarza i kładą zakrytą na stole. Bajarz przetasowuje wszystkie te karty, łącznie ze swoją i układa je na stole, odkrywając. Gracze (poza bajarzem) w tajemnicy głosują, która karta jest tą kartą, do której bajarz wymyślał skojarzenie. Kiedy wszyscy dokonają wyboru, rozpoczyna się przyznawanie punktów.

Jeśli nikt nie zgadnie, która karta należała do bajarza, bo jego skojarzenie było zbyt abstrakcyjne, to nie otrzymuje on żadnych punktów, a nagradzani są pozostali gracze. Podobnie jeśli wszystkie głosy wskażą kartę bajarza – to znaczy, że skojarzenie było za proste, albo zbyt dosłowne. W innych kombinacjach przydzielane są punkty i uwaga, jeśli którykolwiek z graczy zagłosuje na zagraną przez Ciebie kartę, bo zagrałeś coś co jego zdaniem lepiej pasowało do skojarzenia to dostajesz bonusowe punkty!

Warto więc sprytnie zagrywać karty, próbując zmylić innych graczy, jednocześnie zachowując te, do których mamy ciekawe skojarzenie i czekając z ich zagraniem do momentu, aż przyjdzie Twoja kolej.

Pamiętaj, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów!
 
 

Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.

 

Opinie

Ocena 
2018-09-07

Dixit

dobra gra dla ludzi w każdym wieku, przy czym satysfakcja z rozgrywki zależy w dość dużym stopniu od tego, z kim gramy - im większa wyobraźnia, tym lepiej:)

Ocena 
2018-02-08

Kultowa gra

Dixit jest jedną z moich ulubionych gier wykładanych na stół podczas imprez. Można grać z ludźmi w każdym wieku. Najlepiej w gronie przynajmniej 5 osób. Proste zasady o spora regrywalność.

Zalety:
- świetna jakość kart
- zasady, które łatwo się przyswaja
- wiele dodatków
- regrywalność

Warto od razu zaopatrzyć się w jakieś dodatki, bo podstawowe karty mogą dość szybko się "ograć" przy częstym graniu.

Ocena 
2018-01-28

Dixit

Świetna gra na rodzinne spotkania i ze znajomymi, proste zasady, a dzięki dodatkom ogromna regrywalność.

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

Dixit

Dixit

Dixit to gra, która pobudza wyobraźnię i wydobywa niesamowite rzeczy z zakamarków naszej pamięci. W zestawie otrzymujesz pięknie ilustrowane karty wprowadzające w niezwykły, barwny świat.

 

 

Produkty powiązane

Pobierz