7 Cudów Świata

produkt nowy

 
7 Cudów Świata to szybka, wciągająca gra o rozwoju cyilizacji, w którą może zagrać od 2 do 7 osób. Oferuje bardzo wiele dróg do zwycięstwa, dzięki czemu każda rozgrywka jest inna i przyjemna. Gra 7 Cudów Świata jest ceniona przez graczy, zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Pokaż, jakie cuda może zbudować Twoja cywilizacja!
 

Produkt nie jest dostępny w wybranej opcji.

149,95 zł

Dane produktu

Zalecany wiek od 10 lat
Liczba graczy 2 - 7
Czas rozgrywki ok. 30-60 minut
Rodzaj strategiczne
Wydawca REBEL
Wymiary [cm] 30 x 30 x 6
Waga w opakowaniu [kg] 1,00

Więcej informacji


Zawartość pudełka:

 • 7 plansz Cudów Świata
 • 7 kart Cudów Świata
 • 49 kart I Era
 • 49 kart II Era
 • 50 kart III Era
 • 42 żetony Konfliktu
 • 20 monet o wartości 3
 • 30 monet o wartości 1
 • 1 notes punktacji
 • 1 instrukcja
 • 2 karty wariantu dla 2 graczy

 
Zostań przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast świata antycznego. Zbieraj surowce ze swoich ziem, weź udział w odwiecznym wyścigu cywilizacyjnym, nawiąż kontakty handlowe i stwórz militarną potęgę. Pozostaw ślad na kartach historii budując cud architektury, który przetrwa wieki!

Gra w 7 cudów toczy się przez trzy wieki. W każdym wieku gracze otrzymują siedem kart z konkretnej talii. Wybierają jedną z kart, a pozostałe przekazują sąsiednim graczom. Gracze pokazują swoje karty jednocześnie (płacąc lub uzyskując surowce albo wchodząc w interakcję z innymi graczami na różne sposoby). Każdy z graczy wybiera następną kartę z talii którą wcześniej przekazali i proces zaczyna się od nowa, dopóki każdy z graczy nie odkryje po sześć kart z danego wieku. Po upływie trzech wieków gra się kończy.
 

 

Dlaczego zachwycisz się tą grą?

 • Przy swojej prostocie oferuje jednocześnie bardzo wiele dróg do zwycięstwa, dzięki czemu każda rozgrywka może być inna!
 • Swoista mechanika ciągnięcia kart, na której opiera się cała gra, powoduje, że nikt nie czeka na swoją kolejkę! Wszyscy grają jednocześnie, cały czas. Właśnie dzięki temu przy grze w sześć osób całą rozgrywkę można przeprowadzić nawet w 30 minut!
 • Gra oferuje interakcję, ale praktycznie nie występuję tutaj interakcja negatywna. Nikt nikomu nie zniszczy starannie budowanego królestwa. Może jedynie odebrać potencjalne punkty zwycięstwa.
 • Wspaniały system handlu, umożliwiający uzupełnianie braków swojej gospodarki handlem z państwami ościennymi, wymusza na graczach śledzenie poczynań innych i jednocześnie pozwala mądrze wykorzystać ruchy przeciwników dla własnej korzyści.
 • Zależności występujące między kartami pozwalają z jednej strony na tworzenie w czasie gry atrakcyjnych kombinacji, a jednocześnie umożliwiają podebranie przeciwnikowi karty, która w przyszłości bardzo by mu się przydała.

7 Cudów Świata jest świetnie zbalansowaną grą o rozwoju cywilizacji, a przy tym szybką i niezwykle przyjemną.

 


Opinie

Ocena 
2018-04-05

7 Cudów

7 cudów Świata jest hitem w mojej kolekcji gier. Mam grupę znajomych, którzy spotykają się przynajmniej raz w miesiącu, aby grać w gry i od czasu otrzymania 7 cudów, do tej gry siadamy za każdym razem. Gra działa równie dobrze z 3 graczami, jak z 7. Im lepiej poznajemy zasady, tym płynniej idzie rozgrywka. Nawet przy wszystkich kartach rozłożenie zajmuje niewiele czasu. Jest to jedna z tych gier, które warto posiadać (a przynajmniej kiedykolwiek w nią zagrać).

Ocena 
2018-03-29

7 Cudów

7 Cudów Świata niekoniecznie jest najlepszą grą na świecie. Możliwe, że jakakolwiek inna dobra współczesna gra mogłaby mnie wciągnąć bardziej, ale 7 Cudów jest wspaniałe. Stała się jednym z wielkich klasyków ostatnich kilku lat i prawdopodobnie pozostanie na dłużej na mojej półce. Gra dostała dodatki, a nawet osobną wersję gry dla dwóch graczy, która sama w sobie jest tak samo świetna.

Gra w 7 Cudów nie zajmuje dużo czasu, czego NIE można powiedzieć o wielu ciekawych grach. Co więcej, 7 Cudów oferuje satysfakcjonującą ilość strategii i wymaga zarówno strategicznej, jak i taktycznej sprawności, aby wygrać. Nie jest agresywna, pozwala wszystkim się dobrze bawić i obsługuje dużą liczbę graczy, co oznacza, że ​​może to być opcja dla dużych grup. Polecam grę

Napisz swoją opinię!

Napisz opinię

7 Cudów Świata

7 Cudów Świata

 
7 Cudów Świata to szybka, wciągająca gra o rozwoju cyilizacji, w którą może zagrać od 2 do 7 osób. Oferuje bardzo wiele dróg do zwycięstwa, dzięki czemu każda rozgrywka jest inna i przyjemna. Gra 7 Cudów Świata jest ceniona przez graczy, zarówno początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Pokaż, jakie cuda może zbudować Twoja cywilizacja!