ubranka dla niemowlaka

Jakie ubrania kupować dla niemowlaka?

Kupując odzież dla małego dziecka – własnego lub w prezencie dla innej osoby, warto pamiętać o kilku istotnych sprawach.

Odzież przyjazna dla środowiska

Przyjazna dla środowiska odzież dla niemowląt jest jedną z rzeczy, na które wiele osób zwraca uwagę. W ofercie sklepów znajdują się dziecięce koszule nocne, pidżamy, body, które są wykonane z 100% bawełny organicznej, z zatrzaskami nie zawierającymi niklu. Z materiałów organicznych są do wyboru ubrania dla dzieci, kocyki i ręczniki kąpielowe. Przed zakupem warto sprawdzić skład materiałów, z jakich została użyta dana rzecz.

Zapięcia na ubraniach

Zatrzaski, przyciski, zamki i inne elementy na ubraniach mogą być niewygodne dla dziecka. Warto sprawdzić, w jakich miejscach są zlokalizowane wszystkie elementy funkcjonalne i dekoracyjne oraz czy dziecko nie będzie czasem miało ich pod sobą podczas leżenia. Może to być dla nich uciążliwe, a nawet szkodliwe.

Jedną z rzeczy, która zajmuje więcej czasu podczas opieki nad dzieckiem, jest zakładanie i zdejmowanie ubranek. Upewnij się, że kupowana odzież dla niemowląt nie będzie zbytnio utrudniać tej czynności.

Zwykłe zatrzaski w największym stopniu ułatwiają zmianę pieluszki. Dekolt powinien być rozciągliwy albo posiadać rozpinany guzik lub dwa, aby łatwiej przełożyć ubranie wokół głowy dziecka.

Ubranka z drugiej ręki

Dziecięce ubranka zwykle nie niszczą się zbyt szybko. Małe dzieci nie noszą długo tych samym ubrań z powodu szybkiego rośnięcia, a tym samym ich zużycie jest minimalne. Zanim wpadniemy w wir zakupów ubranek na każdą okazję warto podpytać wśród rodziny i znajomych, czy nie mają ubrań po swoich dzieciach, z których już nie korzystają. W ten sposób można skompletować przynajmniej część garderoby, a dziecko nie będzie miało problemu z tym, że nosi ubranka „po kimś”.