ubranka dla niemowlaka

Jakie ubrania kupować dla niemowlaka?

Kupując odzież dla małego dziecka – własnego lub w prezencie dla innej osoby, warto pamiętać o kilku istotnych sprawach.

Odzież przyjazna dla środowiska

Przyjazna dla środowiska odzież dla niemowląt jest jedną z rzeczy, na które wiele osób zwraca uwagę. W ofercie sklepów znajdują się dziecięce koszule nocne, pidżamy, body, które są wykonane z 100% bawełny organicznej, z zatrzaskami nie zawierającymi niklu. Z materiałów organicznych są do wyboru ubrania dla dzieci, kocyki i ręczniki kąpielowe. Przed zakupem warto sprawdzić skład materiałów, z jakich została użyta dana rzecz.

Zapięcia na ubraniach

Zatrzaski, przyciski, zamki i inne elementy na ubraniach mogą być niewygodne dla dziecka. Warto sprawdzić, w jakich miejscach są zlokalizowane wszystkie elementy funkcjonalne i dekoracyjne oraz czy dziecko nie będzie czasem miało ich pod sobą podczas leżenia. Może to być dla nich uciążliwe, a nawet szkodliwe.

Jedną z rzeczy, która zajmuje więcej czasu podczas opieki nad dzieckiem, jest zakładanie i zdejmowanie ubranek. Upewnij się, że kupowana odzież dla niemowląt nie będzie zbytnio utrudniać tej czynności.

Zwykłe zatrzaski w największym stopniu ułatwiają zmianę pieluszki. Dekolt powinien być rozciągliwy albo posiadać rozpinany guzik lub dwa, aby łatwiej przełożyć ubranie wokół głowy dziecka.

Ubranka z drugiej ręki

Dziecięce ubranka zwykle nie niszczą się zbyt szybko. Małe dzieci nie noszą długo tych samym ubrań z powodu szybkiego rośnięcia, a tym samym ich zużycie jest minimalne. Zanim wpadniemy w wir zakupów ubranek na każdą okazję warto podpytać wśród rodziny i znajomych, czy nie mają ubrań po swoich dzieciach, z których już nie korzystają. W ten sposób można skompletować przynajmniej część garderoby, a dziecko nie będzie miało problemu z tym, że nosi ubranka „po kimś”.


Dzôtczi.pl to miejsce, gdzie znajdziesz unikalne, ręcznie robione ubranka i akcesoria dla dzieci. W naszej ofercie znajdziesz czapki, kominy, opaski i spinki zrobione z wysokiej jakości materiałów. Wszystkie rzeczy tworzymy z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Każdy projekt łączy w sobie praktyczny aspekt z niepowtarzalnymi wzorami, dzięki którym Twoje dziecko będzie czuło się wyjątkowe. Nasze czapki dla dzieci to świetny pomysł na prezent dla chłopców i dziewczynek. Odpowiednie nakrycie głowy jest ważne przez cały rok - w zimnych miesiącach chroni przed wychłodzeniem, a latem przed zbyt mocnym działaniem słońca. Dzięki wzorom dopasowanym do gustów naszych pociech będą one chętnie zakładać czapki dla dzieci zawsze, kiedy jest to potrzebne. Sprawdź również nasze kominy dla dziewczynek. Nie tylko ochronią przed wiatrem i chłodem, ale również stanowią świetny dodatek do stroju na każdą okazję.