ubranka dla dzieci

Największym problemem z ubieraniem niemowląt jest to, że odzież nie jest trwała. Nie dlatego, że się tak szybko zużywa, ale dlatego, że Twoje dziecko szybko z niej wyrasta.

Ważne jest, aby planować zakupy odzieży dla dziecka pod kątem jego wzrostu. W przeciwnym przypadku możesz niepotrzebnie marnować pieniądze.

Pamiętaj o poniższych wskazówkach podczas planowania zakupów ubrań dla niemowląt.

1. Kupuj większy rozmiar.

Dzieci, szczególnie te najmłodsze, szybko się rozwijają. Jeżeli będziemy kupować dopasowane ubrania, to szybko staną się one zbyt małe. Zakup większego rozmiaru wydłuży czas, w którym dziecko może je nosić.

2. Planuj według pogody.

Na etykietach odzieżowych często jest podany orientacyjny wiek dziecka, np. na 12 lub 18 miesięcy. W tym momencie warto sobie zadać pytanie: "Jaka będzie pogoda/pora roku, kiedy moje dziecko będzie miało X miesięcy?". Szczególnie ważne jest to podczas np. posezonowych obniżek. Jeżeli kupimy w tym momencie ubranie z myślą o tym, że dziecko założy je dopiero za jakiś czas, powinniśmy wiedzieć, jakiej pogody możemy się wtedy spodziewać. Dzięki temu ubranie po kilku miesiącach będzie nie tylko pasowało, ale także będzie dopasowane do sezonu.

3. Szukaj ubrań łatwych do zakładania.

Wiele dzieci niechętnie daje się ubierać. Odzież złożona z kilku elementów, z guzikami, wciągana przez głowę, wymaga poświęcenia większej ilości czasu na to, aby ubrać dziecko. Ubrania z zamkami błyskawicznymi lub na rzepy łatwiej założyć, a tym samym oszczędzisz trochę czasu każdego dnia.

4. Miej w pogotowiu ubrania na zmianę.

Podczas karmienia żywność może upaść na ubranie. Jeżeli dziecko zachoruje, może zwrócić posiłek na siebie. W razie takich wypadków musisz mieć czysty zestaw ubrań, który w każdym momencie będzie można założyć. A żeby dobre ubrania szybko się nie brudziły, w sytuacjach "podwyższonego ryzyka" ubieraj dziecko w gorsze rzeczy, których nie będzie szkoda Ci wyrzucić.

5. Korzystaj z kart klienta.

Wiele sklepów posiada karty klienta, które często pozwalają na dokonywanie zakupów w niższych cenach. Otrzymanie takiej karty jest darmowe, dlatego warto ją posiadać, szczególnie ze sklepów, w których najczęściej robisz zakupy ubranek dla dziecka.

6. Przyjmuj ubrania od innych.

Rodzina i znajomi, którzy posiadają dzieci, często po wyrośnięciu dziecka są chętni oddać ubrania, które już nie będą potrzebne. Zdarza się, że dziecko ma tyle ubranek, że z niektórych w ogóle nigdy nie skorzystało - w ten sposób możemy otrzymać prawie nowe ubrania, nigdy nie noszone.

7. Odsprzedaj stare ubranka.

Twoje dziecko wyrosło z jakiejś rzeczy, ale jest ona jeszce w dobrym stanie? Spróbuj wystawić ją na sprzedaż w serwisie ogłoszeniowym. Być może znajdzie się ktoś, kto chętnie odkupi ubranka za ułamek ceny. W ten sposób możesz odzyskać przynajmniej część środków, które wcześniej wydałaś.

Korzystając z powyższych wskazówek możesz znacznie zaoszczędzić na ubrankach dla swojego dziecka. Następnym razem, kiedy będziesz planować zakupy, skorzystaj z tych pomysłów.