rzeczy ręcznie robione

Chociaż najczęściej ubrania kupujemy w popularnych sklepach sieciowych, to jednak nie zawsze jesteśmy zadowoleni z takich zakupów. Musimy przebierać w rzeczach wykonanych z niskiej jakości materiałów, w powtarzalnych wzorach, w cenach zbyt wysokich w stosunku do tego, co w zamian otrzymujemy. Czy jesteśmy skazani na kiepskiej jakości produkty? Odpowiedź brzmi: nie.

Wiemy, że dla wielu osób liczy się wysoka jakość wykonania oraz atrakcyjny, nietuzinkowy wygląd. Takie właśnie są akcesoria handmade dla dzieci, które szyjemy. Dlaczego warto kupować rzeczy ręcznie robione?

Dopasowany rozmiar

W sklepach znajdziemy różną rozmiarówkę, ale nie zawsze wszystkie rozmiary są dostępne, a do tego mamy często do wyboru tylko kilka. Czasami żaden z nich nie pasuje i wtedy zwykle pozostaje nam wybór – zakup rzeczy za dużej lub zrezygnowanie z zakupów. My tego problemu nie znamy. Nasze czapki dla dzieci ręcznie robione mogą być uszyte na dowolny wymiar. Składając zamówienie określasz obwód głowy dziecka z dostępnych opcji albo podajesz dokładny wymiar w uwagach do zamówienia, a my szyjemy dokładnie na wymiar. Dzięki temu zakupiona czapka, opaska lub komin są idealnie dopasowane.

Jakość i niebanalność

Na sklepowych półkach znajdziemy rzeczy ładnych rzeczy, ale ilość wyprodukowanych ubrań sprawia, że nie trudno spotkać osobę ubraną tak samo, jak my. Do tego masowa produkcja sprawia, że pojedyncze sztuki nie są perfekcyjnie dopracowane. Rzeczy robione ręcznie nie powstają w tysiącach sztuk, a odpowiednie umiejętności osoby szyjącej potrafią sprawić, że otrzymujemy produkt wysokiej jakości i trwały. Do tego wielu twórców handmade zwraca szczególną uwagę na korzystanie tylko z dobrej jakości materiałów. Mniejsze grono odbiorców powoduje, że trzeba przykładać znacznie więcej pracy do zadowolenia każdego pojedynczego klienta.

Idealne na prezent

Często zastanawiamy się, co kupić dziecku na urodziny lub inną okazję. Zamiast kolejnych klocków, lalki czy plastikowej zabawki warto zakupić rzecz, która samych wyglądem sprawi dziecku radość. Ręcznie uszyta czapka lub opaska z kokardą to oryginalny, praktyczny prezent dla każdej dziewczynki. A może lepszym pomysłem będzie chusta w kolorowe łowickie kwiaty?

Ponadczasowość

Sieciowe sklepy odzieżowe sprzedają przede wszystkim rzeczy, które w danym sezonie są modne. Oczywiście mało kto co sezon wymienia całą zawartość garderoby, ale jak moda na daną rzecz przemija to nosimy ją coraz rzadziej. Rzeczy szyte ręcznie są często robione według wzorów, które sprawdzają się niezależnie od aktualnie panujących trendów modowych. Dzięki temu mogą służyć wiele lat i pasują na każdą okazję. Kupując taką rzecz, nawet jeśli zamówimy ją w cenie wyższej, niż kupilibyśmy podobny produkt w sklepie, w dłuższej perspektywie czasu oszczędzamy.