Chłodne poranki, krótsze dni, zimny wiatr, żółte liście na drzewach - wszystkie znaki za oknem niezaprzeczalnie wskazują na to, że zawitała do nas jesień. A na jesienne wyjścia z domu trzeba się odpowiednio ubrać. Niezwykle ważnym elementem garderoby jest czapka, która będzie chronić głowę przed wychłodzeniem. Jaką czapkę kupić na jesień?

 

Odpowiednio dobrana czapka chroni głowę dziecka przed zimnem i wiatrem. Należy ją dobrać przede wszystkim pod kątem pogody - temperatury, opadów i wiatru. Czapki dla dzieci na jesień powinny być lekkie. W tym okresie jeszcze nie ma potrzeby kupowania grubej czapki, pod którą głowa może zbyt szybko się spocić, szczególnie podczas intensywnej zabawy na świeżym powietrzu.

 

Przy wyborze czapki ważny jest również jej rozmiar dobrany do obwodu głowy. Czapka nie powinna uciskać głowy, gdyż wtedy może powodować swędzenie głowy i jej przegrzanie. Nie powinna być być też zbyt luźna, bo będzie opadać na oczy, co nie będzie zbyt komfortowe dla dziecka. Dobrze wybrana czapka na jesień nie przeszkadza podczas spacerów czy zabawy. Do dobrania odpowiedniego rozmiaru najlepiej zmierzyć obwód głowy miarą krawiecką. W naszym sklepie można wybrać czapki w rozmiarach dopasowanych do obwody głowy co 2 cm. Na życzenie uszyjemy również dokładnie na wymiar, jaki zmierzysz swojemu dziecku.

 

Na jesienne dni polecamy czapki bawełniane z dodatkiem elastanu. Są one miłe w dotyku, nie drapią i są rozciągliwe, dzięki czemu dłużej posłużą Twojemu dziecku. Idealnie sprawdzają się w chłodniejsze dni. Można je nosić wiosną, latem i jesienią, a nawet w cieplejsze zimowe dni. Dobrze przepuszczają powietrze, a przy tym chronią przed niską temperaturą.